Telefon
WhatsApp
Satışlarınızı artıracak ücretsiz kargo promosyonları
Satışlarınızı artıracak ücretsiz kargo promosyonları

Ücretsiz kargo seçeneği internetten alışverişlerde tüketicilerin talep ettikleri ve e-ticaret firmalarının da geri dönüşümlerini artırdıkları promosyonlardan biri. Tüketicilere sadece belli dönemlerde ücretsiz kargo hizmetini sunabileceğiniz gibi sürekli olarak da bu hizmeti sağlayabilirsiniz.

Günümüzde artık ücretsiz gönderiler bir standart haline gelmiş olsa da tatil ve indirim dönemlerinde geri dönüşümlerinizi artırmak için de bu hizmeti farklı şekilde pazarlayabilirsiniz. İndirim ve tatil dönemlerinde ücretsiz kargo promosyonlarınızı şu şekilde hazırlayabilirsiniz.

Tüm alışverişlerde geçerli ücretsiz kargo promosyonu

Bu promosyonlardan biri tüm alışverişlerde geçerli ücretsiz kargo seçeneği sunmak. Müşterileriniz siteniz üzerinde yaptıkları tüm alışverişlerde herhangi bir koşul aramaksınız ücretsiz kargodan yararlanabilirler.

Bu hizmeti sunarken, kargo maliyetlerinizi gözden geçirmeniz ve yaptığınız satışlar sonrasında kargo ücretleri nedeniyle zarar uğramadığınızdan emin olmalısınız. Kargo anlaşmaları yaparken, kargo ücretlerinizi sabit oranlı fiyatlara getirmeniz, tüm alışverişlerde daha ekonomik bir şekilde ücretsiz kargo seçeneği sunmanıza olanak tanır.

Ücretsiz yavaş kargo

Kargo promosyonlarınızdan biri de ücretsiz gönderi hizmeti sunarken ürün gönderimlerini daha yavaş yapabilirsiniz. Tüketiciler ücretsiz gönderimleri tercih etseler de hızlı gönderimler için ekstra ücretler vermeyi de tercih edebilirler.

Özellikle yoğun geçen indirim ve tatil alışverişi dönemlerinde ücretsiz kargo seçeneğinizde yavaş gönderim yapmanız hem depo yönetiminizi ve kargo yönetiminizi kolaylaştıracaktır. Hızlı gönderi talep eden kullanıcılar kargo ücretlerini ödeyerek ürünleri alabilirler.

Bu seçenekte hızlı gönderileri belli bir kargo ücreti karşılığında aynı gün içerisinde gönderirken, ücretsiz yavaş kargoları ise 2-3 gün içinde gönderim yapabilirsiniz.

Ücretsiz aynı gün kargo

Bir diğer alternatif ise ücretsiz kargo seçeneğinde aynı gün gönderim yapmak. Bu seçeneği sunmanız tüketicilerin satın alma kararlarını önemli bir şekilde etkiler. Hem ücretsiz hem de aynı gün gönderim hizmeti sunuyor olmanız, tüketicileri alışveriş yapmaya yönlendirecektir. Bu hizmeti belli bir harcama limitinde tutarak, ortalama sepet tutarını artırmanıza yardımcı olur.

Belli bir harcama üzerinde ücretsiz kargo seçeneği

Ziyaretçilerin site üzerinde daha fazla harcamalarını sağlamak ve ortalama sepet tutarınızı artırarak, gelirlerinizi de artırmak için ücretsiz kargo seçeneğini belli bir harcama limitinin üzerinde de sunabilirsiniz.

Bu sayede kargo ücreti ödemek istemeyen tüketiciler belli bir miktarda alışveriş yapmayı tercih ederek, kargo ücretinden kaçınarak sizin sunduğunuz ücretsiz kargo hizmetinden yararlanabilirler.

Sepetteki ikinci üründen sonra ücretsiz kargo seçeneği

Ziyaretçilerinizin site üzerinde daha fazla harcamalarını sağlamak için sepete eklenen ikinci üründen sonra ücretsiz gönderi seçeneğini sunabilirsiniz. Kargo ücreti ödemek istemeyen tüketiciler sepetlerine ekstra bir ürün ekleyerek bu hizmetten faydalanabilirler.

Kargo hizmetleri arasında bu seçeneği sunmanız, ortalama sepet tutarınızı da artırmanıza yardımcı olur.

Bir sonraki alışverişte ücretsiz kargo seçeneği

Müşterilerinizin site üzerinden tekrar alıveriş yapmalarını sağlamak için onlara bir sonraki alışverişlerinde kullanabilecekleri bu hizmeti sağlayabilirsiniz. Tekrar eden alışverişleri sağlamak adına bu seçeneği göz önünde bulundurabilirsiniz.

Bu alternatifteki amaç sürekli alışverişleri teşvik etmektir; ancak geri dönüşümleri artırma konusunda bir dezavantaj da olabilir. Tüketicilerin bir kısmı kargo ücreti ödemek istemeyeceği için ilk alışverişlerini de gerçekleştirmeyebilirler. Bunu da göz önünde bulundurmanız oldukça önemli.

Üyelere özel ücretsiz kargo seçeneği

Sitenize abone ve üye olan kullanıcı sayısını artırmayı hedefliyorsanız, bu seçeneği de ziyaretçilerin ve müşterilerin sitenize üye olmasını tetiklemek için kullanabilirsiniz.

Siteniz üzerindeki alışverişlerde sadece üyelerinizin kullanabileceği bir hizmet sunduğunuzda tüketiciler kargo ücreti ödememek için sitenize üye olmayı tercih edebilirler.

Abonelik toplamak birincil amaçlarınız arasında yer alıyorsa, kullanıcıları sitenize üye yapmak için bu tür ekstra fırsat ve hizmetler sunmayı göz önünde bulundurabilirsiniz. Üye olan müşterilerinize ek kampanyalar sunmanız ve onlara ayrıcalıklar vermeniz, onların sadık müşteri olmalarını da sağlamanıza yardımcı olur.

ÜCRETSİZ BİLGİ FORMU