Telefon
WhatsApp
İnternetten Tişört Satmanın Püf Noktaları
İnternetten Tişört Satmanın Püf Noktaları

İnternetten tişört satmak için yapmanız, dikkat etmeniz gerekenler ve online tişört satışındaki e ticaret püf noktaları bu yazımızda.

Yaz ve bahar aylarında tişört giymek keyfi olmaktan çok zorunluluk gibi görüldüğü için, günümüzde yediden yetmişe herkes tişört giymektedir. Müşterilerin tercihleri de anca rengi ve baskısı arasında değiştiği için online tişört satmak diğer sektörlere nazaran daha tercih edilebilir gözüküyor.

İnternetten tişört satmak

Yalnız rekabetin bu denli artması ile satılan ürünün kaliteli olmasını sağlamak ve sorunsuz teslimatı yerine getirmek tek başına yeterli kalmayacaktır. O yüzden moda ve stil e-ticaretinde tutunabilmek için bazı noktalara değinelim istedik.

Belli bir konseptiniz olsun

E-ticaret sitenizde ister basic tişörtler, baskılı tişörtler, ister özel tasarım tişörtler satıyor olun, sitenin genelinde konseptinizin olmanız gerekiyor. Sanal mağazanız müşterilerin zihninde bu konsept ile birlikte yer edecek. O yüzden konseptiniz ne olursa olsun, mümkün olduğu oranda bu konsepte sadık kalın ve sadece bu konsept ile uyumlu olan ürünlere yer verin.

Örneğin, tasarım tişört satıyorsanız sadece tişört tasarlayıp satmak gibi. Müşteriler çok sayıda e-ticaret sitesinde gördükleri bir tişörtü almak isterlerse en ucuz olanını arayacaklardır ama o tişört sadece sizde varsa fiyat ikinci planda kalacaktır.

Müşteriye kendisini özel hissettirin

Müşterilerinize kişiselleştirilebilen ürünler sunabilirsiniz. Kullanıcıların büyük kısmı sadece kendilerinin sahip olacağı ve başkasında görme ihtimalleri olmayan ürünlere özel bir ilgi gösterecektir.

Bazı zamanlarda sanal mağazanızda sınırlı sayıda özel baskı tişörtler veya müşterilerinizin talebine göre özel tasarım tişörtler satabilirsiniz. Böylelikle müşteriler kendilerini özel hissettikçe e-ticaret sitenizi daha geniş kitlelere tanıtabilirsiniz.

Pazarlama planı yapın

Öncelikle bir hedef kitle belirlemeniz gerekiyor. Hedef kitlenizi iyi tanımak ve onların tüm özelliklerine hakim olmak, pazarlama stratejilerinizi onlara uygun bir şekilde hazırlamanızı sağlar. Daha sonra araştırılması gereken diğer nokta ise, rakip analizi yapmaktır. Sektördeki diğer firmaların ne tür pazarlama çalışmaları yaptığını incelemeniz oldukça önemli.

Pazarlama kanallarını belirlemek için, hedef kitlenizin ve rakiplerinizin en çok yer aldığı mecraları bulduktan sonra, burada yapılan çalışmaları inceleyin. Böylelikle hangi mecralarda daha fazla etkileşim alabileceğinizi ve hangi kanallara daha çok ağırlık vermeniz gerektiği konusunda bir fikriniz olur.

“İnternetten

ÜCRETSİZ BİLGİ FORMU