Telefon
WhatsApp
İnternetten kıyafet satmak isteyenlerin kullanabileceği 4 dijital pazarlama kanalı
İnternetten kıyafet satmak isteyenlerin kullanabileceği 4 dijital pazarlama kanalı

İnternetten kıyafet satmak isteyenler, farklı satış ve pazarlama kanallarından yararlanmalılar. İnternetten kıyafet satışlarındaki rekabetten dolayı farklı yöntemlerden yararlanmak oldukça önemli. Farklı dijital pazarlama kanalları üzerinden farklı pazarlama çalışmaları yapılabileceği gibi bu kanallar üzerinden farklı kitlelere de ulaşılabilmekte.

İnternetten kıyafet satmak, son dönemlerde popüler iş modellerinden biri olduğu için de seçeceğiniz pazarlama kanalları ve bu kanalları nasıl yönettiğiniz de bir hayli önemli. Bu yazımızda da internetten kıyafet satmak için kullanabileceğiniz 4 farklı dijital pazarlama kanalını ele alacağız.

Eğer internetten satış konusuna yeniyseniz ve internetten kıyafet satmak için neler yapılacağını bilmiyorsanız, “İnternetten Kıyafet Satmak ve Satış Sitesi Kurma Rehberi 2019” isimli rehberimizde bu konuyu adım adım ele alıyoruz. Bu rehberimizi de inceleyebilirsiniz.

Güvenilir bir e-ticaret sitesi

İnternetten kıyafet satmak için en etkili yöntemlerden biri güvenilir bir e-ticaret sitesi kurmaktır. İnternet üzerinden satış yapmanızın yanı sıra güvenilir bir marka yaratmak ve sadık müşteri kitleleri edinmek için de oldukça önemli.

Bir e-ticaret sitesi üzerinden satış yapmanız, farklı ödeme seçeneklerini de sunmanızı sağlayacağı için tüketicilerin ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilirsiniz. E-ticaret site üzerinden satış yaparken özellikle şunlara dikkat edebilirsiniz:

  • Güvenlik unsurlarını artırarak, sitenizi güvenli bir altyapı üzerine kurun
  • Hakkımızda ve iletişim bilgileri gibi müşterilerin size ulaşabilecekleri bilgiler sunun. Bu bilgiler aynı zamanda markanıza güven duyulmasını sağlar.
  • Kullanıcı yorumlarını site üzerinde öne çıkarın. Sosyal kanıt öğeleri, tüketicilerin satın alma kararlarını olumlu yönde etkiler.
  • Ürün sayfalarınızda doğru anahtar kelimeleri kullanarak, Google aramalarından trafik çekmeye çalışın.
  • Kaliteli ürün fotoğrafları hazırlayın ve ürün açıklamalarınızı detaylandırın. Video içerikleriniz varsa ürün sayfalarınızda bunları da kullanabilirsiniz.

 

Influencer marketing

Son dönemlerin en popüler pazarlama kanallarından biri olan tanınmış kişi ya da sosyal medya hesaplarıyla çalışmak da internetten kıyafet satmak isteyenler için iyi bir yöntemdir.

Ürünlerinizi tanıtmak, yeni hedef kitlelere ulaşmak ve bu tanınmış kişilerin hesaplarının kitlelerine ulaşarak hem etkileşim hem de geri dönüşümlerinizi artırmak için bu çalışmaları yapabilirsiniz.

Öncelikli olarak büyük hesaplar yerine daha küçük ve belli bir nişe ulaşan hesaplarla çalışmanız daha etkili olabilir. Ürünleriniz sadece belli bir kesime hitap edeceği için, mikro hesaplar size daha fazla sonuç getirebilir.

 

Sanal pazaryerlerinde mağaza açmak

İnternetten kıyafet satmak için yapabileceğiniz çalışamalardan biri de sanal pazaryerlerinde kendi mağazanızı açmaktır. Bu sayede bu pazaryerlerinin kendi hedef kitlelerine ulaşarak, ürünlerinizi satışa çıkartabilirsiniz.

Sıfırdan bir altyapıya ihtiyaç duymadan bu pazaryerlerinin kendi sistemlerini kullanmanız hızlı bir şekilde satış yapmanıza yardımcı olur. Tabii ki bu mecralardaki rekabeti de unutmamanız gerekiyor. Birçok firma burada satış yaptığı için, markanızı öne çıkartmanız zaman gerektirebilir.

Sanal pazaryerleri hakkında daha fazla bilgi almak ve bu platformlarda mağaza açmayı öğrenmek için aşağıdaki rehberlerimizi inceleyebilirsiniz.

Amazon mağaza açma rehberi

GittiGidiyor mağaza açma rehberi

Hepsiburada mağaza açma rehberi

n11 mağaza açma rehberi

Sosyal medya pazarlama

Sosyal medya pazarlama da ürün satmak, yeni hedef kitlelere ulaşmak ve marka bilinirliğini artırmak için önemli kanallar arasında yer alıyor. Sosyal medya hesaplarınız üzerinden ürün tanıtımları yapmaya başlayabilir, ürünlerinizle ilgili reklam kampanyaları hazırlayabilir, yeni hedef kitleler yaratarak marka bilinirliğinizi artırabilir ve kullanıcılarla etkileşime geçebilirsiniz.

Sosyal medya pazarlama çalışmalarınızı özellikle yoğunlaştırmanız gereken kanallar arasında Facebook, Instagram ve Youtube yer alıyor. Bu üç sosyal ağ günümüzün en popüler platformları olduğu için, bu mecralarda yeni hedef kitlelere ulaşmanız daha kolay olacaktır. Aynı zamanda bu mecraların reklam modelleri de sosyal ağlar üzerinden daha geniş kitlelere ulaşmanıza yardımcı olur.

ÜCRETSİZ BİLGİ FORMU