Telefon
WhatsApp
E-ticaret sitenizin tanıtımı için kullanabileceğiniz Youtube içerik fikirleri
E-ticaret sitenizin tanıtımı için kullanabileceğiniz Youtube içerik fikirleri

Video pazarlama çalışmaları günümüzde oldukça popüler ve e-ticaret sitenizi tanıtmak için de farklı Youtube içerik fikirleri üretmeniz gerekiyor. Değişik fikirlerin yanı sıra ürün ve marka bilinirliğini artırabileceğiniz video içerikleri hazırlamanız, hem Youtube hem de diğer sosyal mecralar üzerinden etkileşim ve trafik edinmenize yardımcı olur.

Youtube içerik fikirleri için alternatifler arasında farklı seçimler yapabilirsiniz. Videolarınızı konusuna ve konseptine göre ayırabilir ve sonrasında da bu konseptlerdeki içerikleriniz üzerinden bir plan hazırlayarak, belli zaman aralıklarında bu videoların hazırlıklarını yapabilirsiniz. Bu rehberimizde de reklamlarınız ve organik paylaşımlarınız için kullanabileceğiniz Youtube içerik fikirlerini ele alacağız.

Ürünün kullanımı ile ilgili videolar

Youtube içerik fikirleri arasında en popüler ve yaygın olarak kullanılan video konsepti ürünün kullanım alanlarının sergilendiği videolardır. Bu videolarda ürünlerinizi farklı konsept ve kullanım alanlarında sergileyebilir ve tüketicileri ürünün nasıl kullanılabileceği ile ilgili bilgilendirebilirsiniz.

Farklı kullanım alanlarını sergilemek, ürünle ilgili farklı bakış açılarının kazanılmasını sağlarken, farklı hedef kitlelerin de ilgisini çekmenize yardımcı olur.

 

Ürünleriniz nasıl yapılıyor?

Kendi ürettiğiniz ürünlerin satışını yapıyorsanız, bu videoları üretmeniz daha kolay olacaktır. Youtube içerik fikirleri, arasında en çok ilgi görecek konseptlerden biri olan üretim aşaması videoları, ürünlerinizin nasıl hazırlandığını ve tüketicilere ulaşmadan önce nasıl bir yoldan geçtiğini göstermesi açısından önemlidir. Özellikle üretim aşaması videoları kullanıcıların bir hayli ilgisini çektiği için etkileşim yaratma konusunda bir hayli etkilidir.

Ürünü üreten kişi/kişiler ile olan röportajlar

Markanıza ve ürünlerinize biraz daha kişilik katmak ve markanızın kişisel hikayesini ön plana çıkartmak için üretim aşaması videolarının yanı sıra bu ürünleri üreten kişi ya da kişilerle yapılan röportajları da Youtube içerik fikirleri arasında düşünebilirsiniz.

Bu kişilerin görüşleri, üretim aşamasındaki süreçler ya da onların bu süreçlerdeki ilginç hikayeleri izleyenlerin videoya daha fazla ilgi göstermesini sağlarken, ürünlere olan merakın da artmasını sağlamakta.

Eğlenceli kutu açılım videoları

Youtube içerik fikirleri arasında en çok ilgi gören ve izlenen video türlerinden biri de kutu açılım videoları. Ürünlerin nasıl paketlenmiş olduğu, kutunun içerisinde nelerin geldiği ve bu kutu açılımının nasıl bir deneyim olduğu kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Bu kutu açılımlarını eğlenceli hale getirmek de izlenme sürelerini artırmanıza yardımcı olacaktır.

Müşteri röportajları

İnternet üzerinden alışverişlerde tüketicilerin özellikle dikkat ettiği konulardan biri ürünü kullanan ve satın alan tüketicilerin aldıkları hizmetle ilgili görüşleri. Sosyal kanıt öğeleri, firmaların imajlarına önemli bir katkısı olduğu için Youtube içerik fikirleri arasına müşteri röportajlarını da etkileyebilirsiniz.

Bu röportajlarda müşterilerin ürünle ilgili deneyimlerini, satın alma sürecindeki deneyimlerini paylaşabilirler. Bu tür içerikler, diğer tüketicilerin satın alma kararlarını etkilemede önemli bir role sahiptir. Tabii ki bu videoları hazırlarken yanıltıcı olmamak ve gerçek müşterilerle iletişime geçerek bu içerikleri hazırlamak videoların gerçekçiliği ve inandırıcılığını artıracaktır.

 

Rehber videoları

Yararlanabileceğiniz Youtube içerik fikirlerinden biri de rehber videoları. Bu rehber videoları, bir şeyin nasıl yapıldığı ya da bir ürünün nasıl kullanıldığı üzerine hazırlanabilir. Takipçilerinize belli bir konu ya da konsepti öğretmek için de bu videolardan yararlanabilirsiniz. Sektörel içeriklerin yanı sıra ürünlerinizle ilgili ilgi çekici detayları bu rehber videolarında hazırlayarak etkileşim ve web sitenize trafik çekebilirsiniz.

Sık sorulan sorulara yanıt videoları

Bir diğer konsept ise yine tüketicileri bilgilendirmek için hazırlayabileceğiniz sık sorulan sorulara yanıt videolarıdır. Çok sık gelen ve tüketicilerin bilgiye ihtiyaç duyduğu konular üzerinde seri videolar hazırlayarak, Youtube sayfanız üzerinde bunları yayınlayabilirsiniz.

Sık sorulan soru videolarınızı aynı zamanda web sitenizdeki ilgili bölümlere ekleyerek, kullanıcıların bu içeriklere e-ticaret sitenizden de ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Canlı yayınlar

Youtube ve videolar söz konusu olduğunda üzerinde durmamız gereken konulardan biri de canlı yayınlar. 2018’de oldukça popülerleşmeye başlayan canlı yayınlar, 2019 yılında da tüketicilerin ilgisini çekmeye devam edecek.

 

Youtube kanalınıza takipçi kazandırmak, takipçilerinizle anında etkileşime girmek, soru cevap etkinlikleri düzenlemek ve etkileşimlerinizi artırmak için Youtube kanalınız üzerinde canlı yayınlar yapabilirsiniz.

Canlı yayınlar, takipçilerinizle bire bir temasa geçmek için önemli olduğu için, belli periyotlarda bu etkinlikleri yapabilir ve doğrudan takipçilerinize ulaşabilirsiniz.

ÜCRETSİZ BİLGİ FORMU