Telefon
WhatsApp
E-ticaret siteniz için kullanabileceğiniz Instagram hikaye düzenleme araçları
E-ticaret siteniz için kullanabileceğiniz Instagram hikaye düzenleme araçları

Sosyal medya pazarlamada Instagram’ın yeri oldukça büyük ve bu noktada da e-ticaret firmaları Instagram hikaye düzenleme çalışmaları yaparak, etkileşim ve erişimlerini artırmaya çalışıyor. Instagram hikaye düzenleme konusu bir bakıma önemli olduğu için, bu mecra üzerinde içerik paylaşanların ilgi çekici ve göze hitap eden paylaşımlar yapmaları gerekiyor.

Tasarım konusunda çok fazla deneyim ve bilgisi olmayanlar için bu kimi zaman bir zorluk olabiliyor. Ancak bu noktada da Instagram hikaye düzenleme araçlarından yararlanma şansınız bulunuyor. Bu araçlar sayesinde akıllı telefonunuz üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde hikaye paylaşımları hazırlayabilirsiniz. Bu rehberimizde de kullanabileceğiniz Instagram hikaye düzenleme araçlarını sizinle paylaşacağız.

Adobe Spark

Spark, Adobe’nin bir programı ve mobil cihazlar üzerinden farklı şablon ve biçimlerde fotoğraf ya da video düzenleme imkanı sunuyor. Ses kaydı ya da videoya müzik ekleme, ikon kullanımı gibi özellikleriyle de Instagram hikayelerinizde farklı çalışmalar yapabilirsiniz. Uygulamayı ücretsiz indirebiliyorsunuz; ancak paylaşımlarınızın altında “Adobe Spark” watermark işareti yer alıyor. Eğer bu damganın kalkmasını istiyorsanız Adobe’nin Creative Cloud üyeliğini almanız gerekiyor. Bu üyeliğin aylık fiyatları 29,25 TL’den başlıyor.

Unfold

Instagram hikaye düzenleme için kullanabileceğiniz başka bir araç da Unfold. Bu uygulama üzerinde hikaye anlatımları için kullanabileceğiniz farklı şablonlar bulunuyor. Ücretsiz sürümde kullanabileceğiniz 25 farklı şablon bulunurken, premium sürümünde 75 farklı şablondan yararlanabiliyorsunuz. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz; fakat uygulama içi satın almaların mevcut olduğunu hatırlatalım.

Splice

Splice, özellikle video paylaşımı yapmak isteyenler için oldukça kullanışlı bir uygulama. Bu uygulama üzerinde mobil cihazlarda görüntülenecek video düzenlemeleri ve kurguları yapabilmektesiniz. Uygulama içerisinde videoları kesebilir, geçiş efektleri ekleyebilir, video hızını kontrol edebilir, animasyon ve metin kullanımları yapabilirsiniz. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilmektesiniz.

Magisto

 

Magisto da Instagram hikaye düzenleme için kullanabileceğiniz başka bir araç. Özellikle hikaye formatında video yaparken kullanabileceğiniz Magisto, video ve fotoğraflardan video yapımını kolaylaştıran bir araç. Ücretsiz sürümü de bulunan bu aracın Premium sürümünün fiyatı ise 4,99 dolar.

Quik

 

Kolay ve birkaç adımda video içerikler üretmek istenler Quik’ten yararlanabilirler. Instagram hikaye düzenleme konusunda GoPro’nun bir uygulaması olan Quik üzerinde, hazır şablonları seçebilir, başlıklar ekleyebilir ve kütüphanesinden müzikleri direkt videolarınıza ekleyebilirsiniz. Birden fazla fotoğrafı kullanarak, uygulamanın kendi içindeki animasyonlar sayesinde fotoğraflarınızı videoya da dönüştürebilirsiniz. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Easil

Easil, sadece hikaye paylaşımları değil, diğer sosyal ağların fotoğraf formatlarına göre de içeriklerinizi düzenleyebileceğiniz bir araç. Buradaki hazır şablonların yanı sıra kendi tasarımlarınızı hazırlayarak, sosyal medya paylaşımlarınızı düzenleyebilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz sürümü olduğu gibi Premium sürümü de 7,50 dolardan satışa sunuluyor.

InShot

Instagram hikaye düzenleme araçlarından biri de InShot. Bu uygulama da özellikle video formatında hikaye paylaşımları hazırlamak için kullanılabilir. Videolarınızın üzerine seslendirmeler yapabileceğiniz gibi, müzikler, emojiler, stickerlar ve metinler gibi farklı görselUygulama ücretsiz olarak indiriliyor; fakat ekstra özellikler için uygulama içi satın alma işlemi yapmanız gerekiyor.

ÜCRETSİZ BİLGİ FORMU