Telefon
WhatsApp
Bayram kampanyaları ile satışlarınızı artıracak taktikler
Bayram kampanyaları ile satışlarınızı artıracak taktikler

Bayram kampanyaları, tatil dönemlerinde e-ticaret sitenize tüketiciler çekmek için iyi ve etkili satış taktikleri arasında yer alıyor. Bayram ve tatil dönemlerinde tüketiciler, hem kendileri hem de sevdikleri için alışveriş yapmaktalar ve bu süreçte de kampanyalardan yararlanmaktadırlar. Bayram kampanyaları e-ticaret şirketlerinin bu dönemlerde satış adetlerini ve ortalama sepet tutarlarını artırmada önemli bir rol üstlendiği için de bunların iyi bir şekilde planlanması gerekmektedir.

Bayram kampanyaları ile satışlarınızı artıacak taktikler

Instagram ve Facebook reklamlarına yönelin

Bayram kampanyaları için tanıtım reklamları hazırlarken, sosyal mecralara yönelmenizde fayda var. Günümüzde markaların en sık kullandığı Instagram ve Facebook, reklam kampanyalarınızı öne çıkartmak için etkili olacak mecralar arasında yer almakta. Facebook ve Instagram üzerinde farklı reklam kampanyaları oluşturabilir, farklı hedef kitleler için farklı ürünleri öne çıkartabilir, farklı görsel ve video içeriklerle reklamlarınızın etkileşim ve geri dönüşümlerini artırabilirsiniz.

 

Influencer pazarlama çalışmalarından yararlanın

Influencer pazarlama da günümüzde sık kullanılan pazarlama yöntemlerinden biri. Özellikle de Instagram bu konuda oldukça etkili ve popüler. Markanız, ürünleriniz ve hedef kitlenizle ilgili olan influencer hesaplarla iş birlikleri yaparak, bayram kampanyaları ile ilgili tanıtımlarınızı bu hesaplar üzerinden yapabilirsiniz.

 

Özellikle daha niş ve doğrudan sizinle ilgili olabilecek hedef kitleye ulaşan mikro hesaplarla iş yapmanız, daha düşük bütçeyle daha yüksek geri dönüşümlerle pazarlama çalışmalaraı yapmanıza olanak tanır. Büyük hesaplar, daha fazla takipçiye sahip olsalar da her zaman sizin kitlenize hitap etmeyebilirler. Bu sebeple de çalışacağınız hesapları iyi seçmeniz, hem geri dönüşümlerinizi hem de bütçenizi daha iyi yönetmenizi sağlar.

Google Adwords çalışmaları yapın

Google Adwords de bayram kampanyaları ile ilgili tanıtımlar yaparken işinize yarayacaktır. Kullanıcılar bu dönemlerde farklı ürün araştırmaları yaparken Google’dan yararlanacaklardır ve Adwords kampanyalarınızla da onların yaptıkları arama sorgularına yanıt verecek reklamlar oluşturabilir ve böylelikle Google üzerinden de sitenize belli bir trafik çekebilirsiniz. Adwords kampanyaları da sosyal medya reklamlarınız gibi farklı kitlelere ve farklı ürünlere yönelik hazırlanabilir. Farklı anahtar kelimelerle farklı ürünlerinizi öne çıkartarak, geri dönüşümlerinizi artırabilirsiniz.

 

Sosyal ağlarda içerik paylaşımı ile organik erişimi hedefleyin

Bayram kampanyaları ile ilgili içeriklerinizi sosyal ağlarda paylaşmanız da bu tanıtım sürecinde etkili olacaktır. Kampanyalarınızın tanıtımı için sürekli olarak reklamlara bel bağlamanız gerekememektedir. Bu nedenle de belli bir kitleye ulaşmak, mevcut takipçilerinize kampanyalarınızı duyurmak için organik erişimleri de hedefleyebilirsiniz.

 

Facebook, Instagram, Twtiter, Snapchat gibi farklı platformlar üzerinde kampanyalı ürünleriniz tek tek tanıtan görsel ya da videolu içerikler hazırlayarak paylaşabilirsiniz. Organik erişimlerinizi artırmak için düzenli paylaşımlar yapmanız ve içerik stratejinizi geliştirmeniz, bu tür dönemlerde daha fazla geri dönüşüm almanıza yardımcı olur.

 

Hediyelik ürün listeleri hazırlayın

Bayram kampanyaları ile ilgili tanıtımlarda kullanıcılara hediye önerilere de sunabilirsiniz. Sevdiklerine hediye almak isteyen kullanıcılar için farklı ürünleri içeren hediye listeleri hazırlayabilir ve bu listeleri farklı şekillerde kategorize edebilirsiniz.

Listelerde yer alan ürünleri de doğrudan satış sayfalarına yönlendirebileceğiniz gibi ürünlerin altına doğrudan sepete ekleme özelliği de koyarak bu listeler üzerinden kullanıcıların ürünleri satın almalarını sağlayabilirsiniz.

 

E-posta listelerinize gönderimler yapın

Bayram kampanyaları ile ilgili duyurlarınız e-posta listelerinize de gönderebilirsiniz. Farklı ürünleri farklı hedef kitlelere tanımak için e-posta kampanyalarınızda kategoriler belirleyebilir ve sonrasında da ilgili hedef kitlelere ilgili ürün tanıtımlarınızı yapabilirsiniz.

E-posta pazarlama çalışmaları halen iyi sonuçlar getirdiği gibi tüketicilere kampanya tanıtımları için de bir hayli etkili olmakta. Doğru kategorizasyon ile doğru ürünleri doğru kişilere gösterdiğinizde alacağınız geri dönüşümleri de önemli bir şekilde arıtabilirsiniz.

Web sitenizde kampanyalı ürünler için varış sayfası hazırlayın

Bayram kampanyaları ile ilgili reklamlarınızı ve içeriklerinizi yönlendirmek için kampanyalı ürünlerinizin yer aldığı bir varış sayfası hazırlamanız da bu süreçte size yardımcı olacaktır. Tüm ürünlerinizin yer aldığı landing page’ler geri dönüşümlerinizi artırma da yardımcı olacağı gibi kullanıcıların da tüm kampanyalı ürünlerinizi görmelerini sağlar.

ÜCRETSİZ BİLGİ FORMU