Telefon
WhatsApp
Alibaba'dan ürün tedarik etmek | Dikkat etmeniz gerekenler!
Alibaba'dan ürün tedarik etmek | Dikkat etmeniz gerekenler!

Alibaba’dan ürün tedarik etmek / alibabadan ürün almak ya da dropshipping çalışmaları yapmak, farklı ürünleri temin etmenize yardımcı olacaktır. Özellikle çok satılan ve talep gören ürünlerde doğru tedarikçileri seçmek ve bu firmalarla çalışmak hem güvenilir bir şekilde e-ticaret yapmanızı sağlar hem de müşterilerinize güvenilir ürünler sumanızı sağlar.

Alibaba / Aliexpress'te ürün satmak için: Alibaba mağaza açma rehberi

Alibaba’dan ürün tedarik etmek / Alibabadan ürün almak

Tabii ki Alibaba ya da Aliexpress üzerinden ürün tedarik etmek / alibabadan sipariş vermek, bazen zorlu bir süreç olabiliyor ve bu süreçte bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu rehberimizde de Alibaba’da ürün tedarik ederken dikkat etmeniz gereken konuların üzerinde duracağız.

Alibabadan nasıl sipariş verilir, Alibabadan alışveriş nasıl yapılır / alibaba com dan nasıl alışveriş yapılır, alibaba sipariş vermede dikkat etmeniz gerekenler, Alibaba tedarikçiden mi üreticiden mi ürün alınmalı, alibaba dan toptan alışveriş nasıl yapılır özetle Alibaba sitesinden ürün almak / Alibabadan tek ürün almak ile ilgili tüm merak ettikleriniz bu yazıda.

Ürünü üreticiden mi, tedarikçiden mi temin ettiğinizi araştırın

Alibaba üzerinde birçok mağaza bulunuyor. Bunların bazıları tedarikçi bazıları da üretici firma olabiliyor. Bu durumda da bir ürünü aldığınız mağazanın ürün fiyatlandırması ve verdiği hizmette değişiklik olur. Ürün tedarik etmeden önce bu firmaları araştırmanız bir hayli önemli.

Bu iki firmanın da verdiği hizmet, ürün temin süreçleri ve ürün fiyatlandırmaları farklı olacağı için sizin için en ideal çözümü sunan alternatifi seçmeniz gerekir. Bazen fiyat avantajı olsa da ürün tedarik süreci ya da diğer verilen hizmetler sizin için ideal olmayabilir. Bu durumda da tüm artıları ve eksileri iyi bir şekilde değerlendirmeniz gerekir.

Popüler satıcıları takip edin

Alibaba ve Aliexpress üzerindeki popüler satıcıları da takip etmeniz önemli. Bu firmaların popüler olmasının nedeni genellik müşteri memnuniyeti ve verdikleri hizmetlerdir. Müşteri memnuniyeti yüksek olan ve popüler olan satıcılar genellikle güvenilir oldukları için ürün tedarik etmek için bu firmaları tercih edebilirsiniz.

Satıcı ile ilgili yorumlarını inceleyin

Popüler olan satıcıların yanı sıra satıcılarla ilgili yapılmış müşteri yorumlarını da incelemeniz faydalı olacaktır. Satıcı ile ilgili yapılmış yorumlar da bu firmaların verdikleri hizmetin kalitesini ve müşteri memnuniyeti hakkında bir takım bilgileri size verecektir.

Bu tür platformlarda kullanıcı yorumları, satıcı firmalarla ilgili birçok bilgi verebildiği için, ürünle ya da teslimatla ilgili yaşanmış sıkıntılar varsa bunları da görmenize olanak tanır.

Numune ürün talep edin

Alibaba dan ürün almak / ürün tedarik etmek için aceleci olmamaya da özen gösterin. Öncelikle satıcı firmalarla görüşerek ürün numuneleri talep etmeniz gerekir. Bu ürünlerin teslimat süreçleri, ürünün kalitesi, ürün ambalajı gibi detayları kontrol etmek için bu numuneleri istemeniz gerekir.

Ürün numunelerini istedikten sonraki süreçte, aldığınız hizmetten memnun olmanız durumunda bu satıcı firmalardan toptan ürün siparişleri vermeniz daha doğru bir yaklaşım olur.

Teslimat süreçlerini iyi öğrenin

Alibaba üzerinden ürün tedariklerinde teslimat süreçleri önemli bir rol oynamaktadır. Standart gönderi sürelerinin uzun olması, yeni ürün tedariklerinde sorun yaşamanıza neden olabileceği için bu süreçleri iyi bir şekilde planlamanız gerekir.

Satıcı firmalarla doğrudan görüşerek bu teslimat süreçlerinin nasıl kısaltılabileceği konusunda da görüşmeler yapabilir ya da size özel hızlı gönderimler talep edebilirsiniz. Tabii ki unutmamanız gereken detaylardan biri de teslimat süreci hızlandığında kargo maliyetleri de artacaktır. Bu nedenle de maliyetlerinizi ve kargo teslimat süreçlerinizi iyi hesaplamanız bu açıdan oldukça önemli konulardan biridir.

“Alibaba'dan

Hasarlı ürün iade koşulları

Ürün teslimatları sırasında ürünler hasar görebilir ya da ürün doğrudan hasarlı gönderilmiş olabilir. Bu tip durumlarda satıcı firmanın size ne gibi garantiler verdiğini ya da iade koşullarının nasıl işleyeceğini öğrenmeniz gerekir.

Ürün iade koşullarının olmayışı ya da satıcının size herhangi bir garanti vermemiş olmaması, yaşanabilecek olumsuz durumlarda zarar etmenize neden olur. Bu sebeple de satıcı firmalarla bu görüşmeleri ve anlaşmaları da yapmanız bir hayli önemli konulardan biridir.

Birden fazla üreticisi olan ürünleri tercih edin

Ürün tedarik etme konusunda dikkat etmeniz gereken konulardan biri de birden fazla üreticisi olan ürünleri seçmenizdir. Tedarkçi firmala ile yaşanabilecek herhangi bir aksaklık durumunda, başka tedarikçiler bularak bu ürünleri onlardan da temin edebilirsiniz. Tek bir üreticisi ya da tedarikçisi olan ürünler bu açıdan sıkıntılıdır. Elinizdeki stok bittiğinde ürünlerinizi yenileyememeniz satışlarınızı ciddi şekilde etkileyecektir.

ÜCRETSİZ BİLGİ FORMU